Pilatesin Faydaları

Pilatesin faydaları

Pilates ile ilgileniyor,araştırıyor,olabilirsiniz fakat yinede bu egzersiz sisteminin nekadar etkili olabileceğini tahmin edemezsiniz.

Herkesin amacı ve ihtiyaçları birbirinden farklı olduğu için kazanımlarıda birbirinden farklı olacaktır.Ancak pilatesin bu egzersiz sistemi ile uğraşan herkese sunduğu sayısız ortak yarar bulunmaktadır.Pilatesin sunduğu inanılmaz fiziksel ve zihinsel değişiliklerin bazıları;

·       İyibir kan dolaşımı

·       Derin,sağlıklı nefes alıpverme ve güçlenmiş akciğerler

·       Güç ve esneklik

·       Sağlıklı kemikler ve eklemler

·       Gelişmiş duruş,denge ve koordinasyon

·       Sıkı bir karın

·       Enerji,dayanıklılık

·       Stres seviyesinde düşüş

·       vücuttaki acı ve ağrılarda azalma ,zarar görmüş kas ve eklemlerin yeniden yaralanma ihtimalini önleme

·       Ve daha buna benzer birçok fayda bu listeyi uzatır gider.

Saydığımız bu yararların hepsinin bir arada olmasına inanmak zor olsada Pilates size Vücudunuzu dolayısıyla hayatınızı kontrol edebilme yetisi kazandırır.Ve herşeyden önemlisi burda bahsettiğimiz faydaları görmeniz için uzun saatler çalışmanıza gerek yoktur.Pilates eğitmeni ile birlikte yapacağınız istikrarlı ve düzenli bir çalışmayla herkes bu aktiviteden faydalanabilir.

Düzenli Pilates çalışması enerji sağlayarak vücudumuzun dayanıklılığını arttırır ve böylece sizin daha güçlü ve esnek olmanızı,daha sağlıklı nefes alıp vermenizi,kan dolaşımının düzenlenmesini,duruşunuzun düzelmesini ve sıkı bir vücuda kavuşmanızı sağlar.

Joe Pilates kuvvetli ve kan dolaşımını “organların yıkanması”olarak adlandırmıştır.Geliştirdiği bu sistemle “kanı temizlediğini ve böylece yenilenmiş kan akışıyla organlara temiz taze kan ulaştığını” dile getirmiştir.

Yenilenmiş hissetmek için sadece bunlar yeterli değildir.Zinde ve güçlü olduğunuz sürece vücudunuzun yapısını korursunuz.

Pilates;nefesinize,dolaşımınıza,duruşunuza doğrudan katkıda bulunarak dayanıklılığı arttırır,daha enerjik,rahatlamış ve sizi bekleyen uzun gün ve yıllarla baş etmeye kendinizi hazır hissetmenizi sağlar.